Váhy obchodní

V naší nabídce naleznete nejoblíbenější a nejprodávanější obchodní váhy. V přímém obchodním styku je potřeba k vážení zboží nebo surovin používat ověřené váhy s dvěma displeji, přičemž displej na straně zákazníka může být umístěn buď pod vážicí miskou v těle váhy, nebo na nožce váhy. Nejčastěji se pro přímý obchodní styk používají pultové váhy s výpočtem ceny, kdy váhy automaticky počítají cenu po zadání jednotkové ceny za 1 kg. Obchodní váhy jsou rozděleny do dvou kategorií na obchodní váhy bez tisku a obchodní váhy s tiskem.

Váhy používané pro prodej (tj. cena pro platbu se stanovuje na základě údajů z váhy) se nazývají stanovená měřidla. Ta podléhají povinnosti ověřování, které provádí Český metrologický institut (ČMI). Platnost pak trvá od okamžiku ověření po následující celé dva kalendářní roky. Pokud tedy byly váhy ověřeny např. v únoru roku 2018, platí toto ověření až do konce roku 2020. Do této doby by měly být znovu úředně ověřeny (cejchovány). 

Více informací o jednotlivých obchodních vahách naleznete v popisu každého modelu, a nebo nás neváhejte kontaktovat.

ES  Váhy s tímto symbolem jsou ověřeny (ocejchovány) pro obchodní vážení. Ověření je započítáno v ceně váhy. Hmotnostní údaj lze použít pro výpočet ceny za zboží v obchodním styku.

oiml-logo  Váhy s tímto symbolem je možné ověřit (ocejchovat) pro obchodní vážení. Hmotností údaj neověřené váhy lze použít pro kontrolní vážení.

 

Nejprodávanější

1452
462231145246223
Značky
 
Dílek (g)
Váživost (kg)

Stránka 1 z 3 - 38 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 3 - 38 položek celkem