Váhy bez tisku

Obchodní váhy se používají v přímém obchodním styku na vážení zboží nebo surovin. Váhy jsou vždy vybaveny displejem jak na straně obsluhy, tak i na straně zákazníka. Umístění displeje můžete zvolit tak, jak vám to nejlépe vyhovuje - buď na těle váhy pod vážní miskou, a nebo na nožce váhy. Jako obchodní váhy se nejčastěji používají váhy s výpočtem ceny, což znamená, že tyto váhy automaticky vypočítají cenu daného zboží po zadání jednotkové ceny za 1 kg.

Obchodní váhy používané v přímém obchodním styku patří mezi stanovená měřidla. V praxi to znamená, že se cena zboží pro platbu stanovuje na základě údajů z váhy, tj. prostřednictvím těchto měřidel je možné vystavit prodejní doklad na základě naměřených hodnot. Stanovená měřidla ale podléhají povinnosti pravidelného ověření, které provádí Český metrologický institut (ČMI) a platnost tohoto ověření trvá od okamžiku ověření po následující celé dva kalendářní roky. Nezáleží tedy na měsíci, ve kterém ověření proběhlo. Pokud byla váha prvotně ES ověřena např. v lednu roku 2018, platí toto ověření až do konce roku 2020. Do této doby by měla být váha znovu úředně ověřena, lidově se také říká cejchována. 

Více informací o jednotlivých obchodních vahách naleznete v popisu každého modelu, a nebo nás neváhejte kontaktovat na telefonu 602 975 972.

 

Nejprodávanější

3593
110331359311033
Značky
 
Dílek (g)
Váživost (kg)

Stránka 1 z 2 - 26 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 26 položek celkem