Váhy bez tisku

Obchodní váhy se používají v přímém obchodním styku na vážení zboží nebo surovin. Váhy jsou vždy vybaveny displejem jak na straně obsluhy, tak i na straně zákazníka. Umístění displeje můžete zvolit tak, jak vám to nejlépe vyhovuje - buď na těle váhy pod vážní miskou, a nebo na nožce váhy. Jako obchodní váhy se nejčastěji používají váhy s výpočtem ceny, což znamená, že tyto váhy automaticky vypočítají cenu daného zboží po zadání jednotkové ceny za 1 kg.

Obchodní váhy používané v přímém obchodním styku patří mezi stanovená měřidla. V praxi to znamená, že se cena zboží pro platbu stanovuje na základě údajů z váhy, tj. prostřednictvím těchto měřidel je možné vystavit prodejní doklad na základě naměřených hodnot. Stanovená měřidla ale podléhají povinnosti pravidelného ověření, které provádí Český metrologický institut (ČMI) a platnost tohoto ověření trvá od okamžiku ověření po následující celé dva kalendářní roky. Nezáleží tedy na měsíci, ve kterém ověření proběhlo. Pokud byla váha prvotně ES ověřena např. v lednu roku 2018, platí toto ověření až do konce roku 2020. Do této doby by měla být váha znovu úředně ověřena, lidově se také říká cejchována. 

Více informací o jednotlivých obchodních vahách naleznete v popisu každého modelu, a nebo nás neváhejte kontaktovat na telefonu 602 975 972.

 

Nejprodávanější

2979
128811297912881
Značky
 
Dílek (g)
Váživost (kg)

Stránka 1 z 2 - 34 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 34 položek celkem

Vážení zákazníci, úhrada dobírky na výdejních místech Zásilkovny je možná pouze bezhotovostně. Pro bezproblémové vydání zásilky využijte prosím platbu předem.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.